fbpx

אבק כוכבים

זה ניוזלטר מספר 20 ועוד בשבוע של יום העצמאות.

איך אנחנו אוהבים מספרים אה? וסלבס.

מהדורה קלילה לשבוע קצר של חג.

והפעם במהדורה שלנו: תזכרו שאתם לא חייבים להיות ב-8200 כדי להצליח, יש כסף בתחתונים, ובראד פיט כנראה אהוב על כולנו, בלי קשר למה שהוא יעשה בסרטים שלו.

תמשיכו לשלוח רעיונות והצעות, זה עושה לנו טוב על הנשמה. תמשיכו להפיץ את הניוזלטר ותודה לכל מי שעושה זאת.

מכינים לכם כמה הפתעות ועד אז, חג עצמאות שמח, תזכרו שראש השנה תיכף מגיע, הטיסות כנראה חוזרות ואיך בא לכם לשבת עם מרגריטה ביד, על חוף ים, במקום שלא מדברים בו עברית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

דוקומנטרי
אל תאמינו לאף אחד

סרטים דוקומנטריים נתפסים בעינינו כמחנכים, מעשירים, מהסוג שהופך לשיחת קפה ביום שישי. בנטפליקס אוהבים לקדם סרטים ברשימת עשרת הנצפים הידועה שלהם וכך מגיע סרט שגרם לאנשים רבים לשקול מחדש סושי, היישר לצלחת הדיונים.

לעיתים קרובות, סרטי דוקו נתפסים כעיתונאות חוקרת אך מציגים צד או דעה באופן מוטה ואז עולה שאלה פשוטה, איזה צד צודק?
קולות מהצד השני ואתרים מתנגדים זועקים על טעויות וכך גם במקרה הזה.חשבנו שיהיה מעניין להביא הצצה לצד השני. מה נכון ומי באמת משלם על זה? אנחנו לא יודעים.

מה הסיפור?
ב-24 במרץ הושק סרטו הדוקומנטרי של אלי טבירזי הבריטי בנטפליקס ונכנס ישירות לעשירייה הפותחת. הסרט בשם Seaspiracy מעורר עניין גדול בעולם בכל הנוגע לדייג מוגזם, הכלים הנוראיים והנזק האקולוגי. במהלך הסרט מוצגות חברות שונות ועולה גם האפשרות שאין דבר כזה גידול נקי או בריא של דגים באופן מלאכותי. המסקנה אם תרצו, הפסיקו לאכול דגים מייד.

קול צעקה קמה עם צאת הסרט ומרואיינים טענו שדבריהם הוצאו מהקשרם ואחרים כי הנתונים פשוט שגויים. כעת יוצאת תנועה המתנגת לסרטון להילחם על דעת הציבור.

אז מה זה אומר?
אמנם הסרט מצליח לתאר בצורה נכונה את המצב של דיג יתר וגם את הבעיות בפניהן ניצב העולם אך הוא גם מציג נתונים באופן מעורר תהיות, מתעלם לחלוטין מהעובדה שניתן לגדל דגה באופן נקי ובעצם קורא לעולם להפסיק לאכול דגים לגמרי.

אז, מה זה באמת אומר?
למדנו שפייק ניוז זה בעיקר רשתות כמו פייסבוק, שהכל שחור ולבן ושהדברים בעיתון או בסרט דוקו הם כנראה נכונים. קשה לנו לעקוב מה נכון ומה ממומן כדי להיות נכון. אין ספק שדייג הוא בעיה, אין ספק שרעב עולמי הוא בעיה, השאלה איך מציגים את זה לצרכן הקצה שיושב על הספה, ואיך יכולים הצרכנים בכלל לוודא אם משקרים או מסלפים עובדות.

אפשר קצת השראה?
העולם ימשיך לתקן את עצמו, אנחנו צריכים להמשיך להיות מודעים, לזכור שכל שינוי קטן מהצד שלנו יכול לעזור ולהשפיע. אנחנו צריכים להמשיך ולקרוא, בעיניים פקוחות, לבדוק מי עומד מאחורי החומרים ולדעת, שאנחנו יכולים להשפיע.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

קמעונאות
נראית מיליארד דולר
מישהו אמר גיוס של 154 מיליון דולר ותחתונים?

נכון, אנחנו בישראל חולים על הייטק, וגיוסי הון, סייבר סקיוריטי ותן ביס אבל, רעיונות טובים וביצוע מוצלח, קורים בכל התעשיות. נכון, אם קים קרדשיאן שותפה שלכם, זה יכול לעזור.

ב-2019 השיקה קים קרדשיאן עם שותפה, ג’נס גרד את מותג ההלבשה Skims (יש משלוחים לארץ, לא לדאוג) וכמה חודשים לאחר מכן, בום, מגיפה.
דווקא 2020 האירה פנים למותג שהצליח להציע לנשים אלטרנטיבה מצוינת לבגדי העבודה עם נוחות לבית ועכשיו מדווחת החברה שהשלימה גיוס בגובה 154 מיליון דולר ושווי מוערך של 1.6 מיליארד דולר.
יהיה מעניין לראות את המותג מנסה לצמוח כשארה”ב חוזרת אט אט לחיים רגילים. עבור קרדשיאן, בעלת המניות העיקרית זו לא החברה הראשונה בשווי כזה.

נ.ב – קים וקנייה אמנם נפרדים אבל לכל אחד יש עסק משלו בשווי מעל מיליארד דולר ושניהם בתחום האופנה. מי אמר שחייבים לעשות רק סייבר?

לחצו על התמונה לכתבה המלאה בניו-יורק טיימס.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

שפה
כיצד התפתח האלפבית הלטיני
השפה היא אחד מהכלים החזקים ביותר שלנו לספר סיפור, לדעת מאיפה הגענו, לבנות מציאות.

התפתחות האותיות והשפה לאורך השנים מרתקת רבים ואם תפנו לעצמכם קצת זמן, השיעור הזה פשוט מרתק. רבע שעה על האותיות הלטיניות שמשמשות כל כך הרבה שפות כיום. מהפנט לראות את כל הגלגולים שעברו האותיות בעולם, לאורך הזמן.

הסרטון לוקח אותנו למסע בזמן, מדבר על עברית, התנ”ך וכיצד גם האותיות שלנו ככל הנראה נראו לפני אלפי שנים- רמז, שונה מאוד מאלו שאנו מכירים כיום.

שיעור היסטוריה נעים ומרתק ופשוט מסוג הדברים שכדאי להכיר. וזהו, פשוט ככה. תהנו מהסרטון.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

לנקות את הראש

  • היוצר פרננדו ליבשיץ משחק עם המציאות בסרטון קסום באורך של דקה. הגרסה לשיר גם נפלאה. אנשים ומכוניות בצורה קצת שונה. תהנו.

  • הציפורים הביוניות הללו יכולות לעוף ביחד וגם בלהק, מחכים את מכניקת הציפורים עד לפרט הקטן. הן עפו, אנחנו נפלנו. תראו.

  • הקיץ מגיע ובא לכם לבנות רפסודה? מזרון ים? אל דאגה, כריס יראה לכם איך הוא בנה אחת מבקבוקי פלסטיק של משקאות סודה. פשוט, גאוני.

  • אם תהיתם מה הגודל של טהיטי או מנהטן, אל דאגה. ישנם אלפי איים ברחבי העולם והנה סרטון שיראה לכם מה ההבדל, איזה כיף לגלות את כל המקומות הללו. קפריסין או הוואי? מי יותר גדול? בואו לגלות.

  • מעריצי בראד פיט שמו לב למשהו מוזר כמעט בכל סרטיו של הכוכב. בדיקה נוספת העלתה נקודה מעניינת. מוזמנים להקליק כאן לראות על מה מדובר אבל כיף שיש אנשים בעולם עם זמן פנוי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

גם לחברים שלכם מגיע לדעת

אם הגעתם עד לכאן כנראה שנהנתם מהניוזלטר שלנו.
להרשמה לחצו כאן

למה שלא תפרגנו לחברים שלכם גם ותספרו להם עלינו? 🙂

שתפו אותם בלינק הבא: https://bit.ly/2YG2XhB 
או לחצו על התמונה 👇🏻👇🏻👇🏻

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp