fbpx

קייט בוש איז טרנדינג – רשתות חברתיות יכולות לשנות מציאות

קייט בוש איז טרנדינג – רשתות חברתיות יכולות לשנות מציאות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לקייט בוש הזמרת קרה  משהו שאפילו היא, ממרום 63 שנות חייה, לא ציפתה שיקרה.
השיר שלה running up that hill שיצא ב-1985 התפוצץ במצעדים אחרי שהופיע בפסקול סדרת המופת “דברים מוזרים”. מקום ראשון בבריטניה (כשהשיר יצא, הוא הגיע בשיא למקום השלישי), מקום רביעי בארה”ב. בוש מעולם לא הכניסה להיט לטופ 10 בארה”ב, והנה זה קרה אחרי למעלה מארבעה עשורים של קריירה. וחוץ מזה, היו כתבות וניתוחים מוזיקליים וראיונות. כולם מדברים על התופעה. כולם אוהבים סיפור טוב על פריצה של אנדרדוג בניגוד לכל הסיכויים. וזה סיפור מדהים. 

“זה יוצא דופן, מדהים לא? העולם השתגע”, אמרה בוש. “זו סדרה מעולה וחשבתי שהשיר יזכה לתשומת לב, אבל לא דמיינתי משהו כזה”. בוש, אגב, הודתה שלא שמעה את השיר הרבה זמן לפני שחזר למצעדים כי “אני לא שומעת את החומרים הישנים שלי”. היא גם לא הופיעה איתו או בכלל מאז 2014. עכשיו אולי כבר לא תהיה לה ברירה. היא גילתה את העולם החדש. או שהעולם החדש גילה אותה. “אנחנו חיים בתקופת זמן מדהימה”, אמרה. “אוקיי, אני מבינה שזו גם תקופה קשה להרבה אנשים, אבל גם כזו שבה קורים דברים מדהימים”. 

רוצים עוד קצת מספרים? בוש היא הבריטית המבוגרת ביותר שמגיעה למקום הראשון במצעד. 44 שנים עברו מאז שבוש הכניסה שיר למקום הראשון במצעד הבריטי (שברה שיא עתיק של טום ג’ונס). 37 שנים זה הזמן הארוך ביותר בין הוצאת שיר לבין הגעתו למקום הראשון. מה המסר? כמו שבוש אמרה, אנחנו חיים בתקופה שבה הכל יכול לקרות בכל זמן. 

אז מה היה לנו בעצם? כוכבת אייטיז מתבגרת שלא מופיעה כבר שנים נחשפה במכה לקהל יעד שלם, שאולי לא שמע את שיריה או הכיר את שמה לפני בזכות סדרת טלוויזיה פופולארית. השיר שלה נחרך והוזרם מספוטיפיי ועד טיקטוק. תחשבו כמה בני נוער גילו לראשונה את יצירת המופת הזאת מהתקופה של ההורים שלהם. זה כוח עצום, מופלא ומעורר השראה שהרבה יותר גדול מתעשיית המוזיקה או תעשיית הטלוויזיה. בוש קיבלה גל לרכוב עליו, הזדמנות לפריחה מחודשת בגיל מאוחר. 

יש פה מסרים לכל מי שמתעסק בייצור תוכן, במדיה או בשיווק. שיעור לחיים. שום דבר לא באמת מת בעולם של היום. בטח לא קלאסיקות. בעזרת הרשתות החברתיות, אפשר לשנות מציאות ואף להמציא אחת חדשה. אל תחשבו שאתם מכירים את דור ה-Z או נערות הטיקטוק. הם יכולים להפתיע אתכם. 

אל תוותרו על הישן, אל תמחקו משהו רק בגלל שהוא נראה לכם לא מועדכן, אל תלכו רק לפי טרנדים. בעולם ויזואלי, דינמי, מהיר, חיבור נכון יכול לגרום גם לדבר הכי לא צפוי לקרות או לכל פיסת תוכן להתפוצץ למימדים חסרי תקדים. לקייט בוש קורים עכשיו דברים שלא קרו לה ב-1985, אבל גם לא היו יכולים לקרות לה בעולם של אז. מבחינתה, זה הפי אנד מושלם, ובשורה התחתונה, אחרי כל המספרים, השיעורים והלקחים, תודו שזה פשוט סיפור שמעלה חיוך על הפנים וגורם לנו להאמין שהכל אפשרי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

למה ניוזלטר? למה עכשיו?

אמ;לק: המדיום הוא המסר. החלטנו שהגיע הזמן לחלוק את הידע ולהנגיש אותו עבור כמה שיותר אנשים ישירות אל תיבת המייל. איך נולד הרעיון? יום קיץ