fbpx

11 ההרגלים שהפכו יזמים מצליחים למיליונרים

11 ההרגלים שהפכו יזמים מצליחים למיליונרים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אנחנו מאמינים ביזמות כערך וכדרך חיים, לכן החלטנו להציג לכם כמה הרגלים יומיומיים של יזמים מיליונרים שעשו זאת בכוחות עצמם. קבלו את ההרגלים שצריך לאמץ

מחקר שנערך במשך חמש שנים עקב אחר 177 יזמים מיליונרים ואחרי ההרגלים שבעזרתם הם “עשו את זה”. כלומר, אותם ההרגלים שהפכו אותם ליזמים מצליחים. בכתבה הבאה נשתף אתכם בהרגלים ששווה לכם לאמץ, רק אם אתם רוצים להצליח בגדול כמובן (וברור שאתם רוצים).

1. הם קוראים באופן עקבי-“קריאה לנפש היא מה שספורט הוא לגוף” – ריצ’רד סטיל
מסתבר שאנשים עשירים קוראים הרבה. למעשה הם מעדיפים ללמוד ולהשכיל מאשר לבזבז את רוב הזמן שלהם על טלוויזיה או גיימינג. קריאה מרחיבה את האופקים, מעודדת חשיבה יצירתית, עוזרת לשיפור הריכוז ומסייעת בהפגת מתחים.

כ-88% מהיזמים שלקחו חלק במחקר, הקדישו כ-30 דקות בכל יום ללמידה ושיפור עצמי. בנוסף, המחקר מצא שלוש קטגוריות קריאה מועדפות על ידי היזמים המצליחים: ביוגרפיות של אנשים מצליחים, ספרי התפתחות אישית וספרי היסטוריה. מעניין לא?

2. הם לא מוותרים על פעילות גופנית-“דברים  טובים קורים לאלו שמזיעים” 
פעילות גופנית מסייעת לגוף בריא ונפש מאוזנת, אבל גם משפרת יכולות פתרון בעיות, ואף מקרבת בין אנשים. כ-76% מהיזמים המצליחים מקפידים על פעילות אירובית למשך חצי שעה או יותר בכל יום: ריצה, הליכה, רכיבה על אופניים רק תבחרו את הספורט המועדף עליכם וזכרו: פעילות גופנית מגבירה את ייצור הגלוקוז בגוף (שהוא כמו דלק למוח) ובכך עוזרת לנו להרגיש אנרגטיים וערניים.


3.הם מבלים זמן עם מצליחנים אחרים
– “אתם המוצר של הסביבה שלכם” – קלמנט סטון
בין אם אתם מבינים את זה או לא, לסביבה שלכם ולאנשים איתם אתם מבלים יש קשר ישיר להצלחה שלכם – לטוב או לרע. הסביבה יכולה לעזור לכם לנצח ולהשיג מה שאתם רוצים או לקחת את החלומות והשאיפות שלכם ולהעלים אותם.

אנחנו מדברים על נטוורקינג, אבל בעיקר על מוטיבציה. על להקיף את עצמכם באנשים שמאמינים בכם ונותנים לכם לפרוח ולא כאלה שמנסים להקטין אתכם, להוריד אתכם למטה או לשדר לכם פסימיות. לכן, יזמים מצליחים מחפשים להקיף את עצמם באנשים ממוקדי מטרה, אופטימיים ונלהבים. כאלה שחושבים כמוהם ויודעים להכיל את אורח החיים המשוגע של היזם.

4. הם מתנדבים “הדרך הטובה ביותר למצוא את עצמך היא לאבד את עצמך בשירותם של אחרים” – מהטמה גאנדי
נכון, החיים עמוסים ולא תמיד קל למצוא זמן להתנדב. עם זאת היתרונות יכולים להיות עצומים. לא רק שזה ממלא את הנפש ותורם לקהילה, התנדבות יכולה לעזור לכם למצוא חברים, ליצור קשרים, לרכוש מיומנויות חדשות ואפילו לעורר יצירתיות.
המחקר מצא שהרבה מהיזמים המצליחים מתנדבים, כי במקומות כאלה הם מוצאים אנשים טובים וכך הם מרחיבים את מעגל האנשים המוצלחים שמקיפים אותם. כ-72% מהיזמים בקבוצת המחקר דיווחו על כך שהם מקדישים חמש שעות בכל חודש להתנדבות.

5. הם משתמשים בויזואליזציה כדי להשיג מה שהם רוצים- “דמיון זה הכל, זו תצוגה מקדימה של האירועים הקרובים בחייכם “.
הכוונה בוויזואליזציה היא להגדיר לעצמכם חלום ולדמיין אותו בצורה ויזואלית ככל הניתן. בתהליך הזה, אותם יזמים מגדירים את העתיד שלהם, מדמיינים את כל החלומות שלהם מתגשמים ואז כותבים הכל על נייר באורך של 500-1000 מילים.

זוהי שיטה נפוצה גם אצל ספורטאים מקצוענים ומומלצת על ידי מאמנים מנטליים. הספורטאים רואים את עצמם מנצחים במשחק, רצים מהר ככל שניתן או קולעים את סל הניצחון. הם מאומנים “לדמיין” את מה שהם רוצים שיקרה, לכתוב וליישם. כ-61% מהיזמים במחקר דיווחו שהם מבצעים את תהליך התכנון הזה באופן קבוע.

6. הם רודפים אחר המטרות שלהם- “יש לי המון דברים להוכיח לעצמי, אחד מהם הוא שאני יכולה לחיות את חיי ללא פחד” – אופרה וינפרי
ספורטאים מהשורה הראשונה, אנשי עסקים ומצליחים בכל התחומים רודפים אחר המטרות. הגדרת מטרות נותנת מוטיבציה לטווח קצר ועוזרת לנו להפיק את המיטב מהחיים.
יותר מדי אנשים טועים במרדף אחר חלומו של מישהו אחר – כמו הוריהם – אנשים מצליחים מגדירים לעצמם מטרות ורודפים אחריהן ללא הפסקה ובתשוקה. במילים אחרות, לרדוף אחר המטרות יביא אתכם למצב של אושר לטווח ארוך.

7.הם ישנים לפחות 7 שעות בלילה- “שינה היא המדיטציה הטובה ביותר” – דלאי לאמה
מחקרים מראים ששינה טובה הכרחית להצלחה. שינת לילה טובה מפיגה מתחים, מסייע לריכוז בעיבוד מידע ותורמת לקבלת החלטות. מה מספר הקסם של היזמים המצליחים? 89 אחוז מהמשתתפים במחקר דיווחו כי הם ישנים 7 שעות או יותר בכל לילה. הם יודעים מה הם עושים.

 

8.הם שומרים על אופטימיות- “אופטימיות היא הנשק” – גארי ויינרצ’אק
הצלחה לטווח ארוך אפשרית כשיש לכם גישה חיובית לחיים. סימן ההיכר של היזמים במחקר הוא שכולם הקפידו על גישה והסתכלות חיובית על החיים. גישה ואופטימיות זה עניין של שליטה. בשביל לשמור על אופטימיות, צריך לשים לב ולהיות מודעים למחשבות החיוביות וגם לשליליות ולדעת לנטרל אותן בעת    הצורך. מודעות היא המפתח.


9.הם לא מפחדים מביקורת-
“ביקורת בונה מאחרים היא הכרחית כדי להגיע לשלב הבא” – וונדי סטרלנד
זה אולי ישמע לכם מוזר, אבל יזמים מצליחים רוצים לשמוע ביקורת. הדרך על העושר רצופה פידבקים. פידבק הוא חיוני כדי שנדע מה עובד טוב ומה פחות כל הדרך לעבר המסלול הנכון. לכן, פידבק – שלילי או חיובי – הוא המתכון של אותם יזמים לצמיחה. זכרו: אנשים מצליחים מחפשים כל הזמן להשתפר.


10.לא מרימים ידיים לעולם- “אנרגיה והתמדה כובשים כל דבר” – בנג’מין פרנקלין
אנשים מצליחים הם עקשנים ולעולם לא מוותרים על החלום שלהם. במילותיו של החוקר: “הם מעדיפים לטבוע יחד עם הספינה מאשר לוותר”. לפחות 25% מהיזמים המצליחים במחקר הודו כי הם עשו טעויות בעבר ונכשלו מבחינה עסקית, אך זה לא עצר אותם מלהמשיך קדימה.

11. הם עוזרים לאחרים להצליח- “הצלחה שלך זו הצלחה שלי “.
שמעתם פעם את המשפט הזה? מסתבר שהוא נכון ב-100%. לעזור לאנשים אחרים להתקדם אל עבר המטרות שלהם ולהצליח עוזר גם לכם להצליח. כדי להקיף עצמכם בצוות של אנשים מכווני מטרה שרוצים להצליח, דרך טובה היא קודם כל להציע את העזרה שלכם. זה לא אומר להציע עזרה לכל אחד וכל הזמן, אבל כן לאנשים שרודפים אחר הצלחה, מכווני מטרה ואופטימיים. כמוכם.

הצלחה לא מחכה לנו מעבר לפינה. אנחנו צריכים לבוא ולקחת אותה. כן, אתם כבר יודעים ששום דבר לא בא בקלות ומוכנים לעשות את הדרך, אבל האם אתם פועלים בדרך הנכונה? באמצעות שינוי דרכי החשיבה שלנו ואימוץ הרגלים חדשים אנחנו יכולים לצמוח ולכבוש כל מטרה. האם אתם מוכנים להקשיב למי שכבר עשה את זה ולהשקיע את העבודה הנדרשת?

אגב,
אם עדיין לא נרשמתם לניוזלטר שלנו הגיע הזמן שתעשו את זה. פעם בשבוע, יחד עם כוס קפה בבוקר, תקבלו 5 דקות על כל מה שחדש בעולמות היזמות, שיווק והעסקים ישר למייל שלכם. מבטיחים לא להספים אתכם . לחצו כאן להרשמה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ניוזלטר 49- מה קונים שבוע הבא?

מה קונים שבוע הבא? מתכוננים לשישי השחור? אנחנו התחלנו להכין רשימות ובקצב שהדולר קורס, המשלוח יעלה יותר מהמסך מחשב הקעור שהחלטנו להזמין. מה לא נכנס

ניוזלטר 77- זום אין, זום אווט

חג גבינות שמח! לא הספקנו להתאושש והנה עוד פעם חג, אבל היי, הטנא שלנו עמוס בתוכן שהכנו לכם במיוחד לסוף שבוע ארוך. ניר והגר אופטימיים למרות