fbpx

אס זוכה אדום בוכה

הבורסה צורחת, בא לנו חופש בחרמון, או בשוויץ.

איזו מהדורה הכנו לכם, אבל וואלה משהו קטן, אם יורשה לנו לבקש. נשמח לשמוע במייל חוזר אם אתם נהנים, רוצים עוד משהו, מה לתקן.

בא לנו להכיר אתכם קצת יותר. מסעדות חשאיות, כסף מתאדה ואיך עושים עסק מלב שבור?

שנתחיל?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

קונספט
המסעדה שלא הכרתם ותרצו להכיר 

טראוויס קלאניק, המייסד של אובר, זה שהודח ב-2017, לוקח את עולם המסעדנות למקום אחר, מטבחי ענן. הייטק במסעדנות זה הטרנד הבא.

על מה מדובר?
ב-2018, לאחר שמכר את אחזקותיו באובר, פתח קלאניק את CloudKitchens בארה”ב. החברה מציעה מטבחים, צוות, רישוי, שליחויות, הכל, רק לבשל ולמכור. 

המודל המוכר בארה”ב עד אז התבסס על מטבחי רפאים, או מטבחי Dark, כאלו שאין להם מקום ישיבה פיזי אלא אתר ומכירה בלבד. היתרון בקונספט הזה איפשר לחסוך המון כסף וגם מקום לטעויות. כך יכלו יזמים להחליף מותגים במהירות עד למציאת קונספט נכון, טעים ורווחי.

אז מה זה אומר?
כל מי שמסוגל לבשל, חושב שהוא מסוגל, כל השפים באשר הם, יכולים להקים מסעדה בעלות חודשית זניחה וזה סוג של חלום מכיוון שכל השאר, מטופל על ידי החברה (שהשלימה גיוס בגובה 400 מיליון דולר עד אמצע 2021, מאיזה שייח סעודי).

זו מהפיכה המאפשרת לפתוח מסעדה בלי כאב ראש. להעסיק טבחים, להקים עסק כמעט מרחוק במקרים מסויימים. במקום לחלום על רשת, אפשר פשוט להתחיל בתוך 6 שבועות ותוך 6 חודשים להגיע לברייק (נקודת איזון) בעוד מסעדה רגילה תגיע לזה ב-36 חודשים במקרה הטוב ובלי מגיפות.

מה עוד?
כמו פעילויות רבות של קלאניק, גם כאן הדברים מוזרים. היזם שהוכיח שהוא יודע לבנות בגדול ולזהות טרנדים החליט לעשות הכל בשקט. 

מאחורי הקלעים, עם עשרות חברות קש, הצליח קלאניק לבנות חברת ענק בארה”ב ובאירופה באופן בו המתחרים לא ידעו בכלל מה מחכה להם עד שיהיה מאוחר מדי. את הנכסים רוכשת החברה בשמות בדויים או חברות קש בתחום הנדל”ן והצמיחה קרתה בשקט בשקט, בלי היחסי ציבור אליהם אנחנו רגילים. הורידו את הראש ובנו ביזנס.

ומשהו נוסף?
מסעדות ענן הן התחרות הבאה, כאשר חברות שילוח רבות החלו כבר להציע שירותים שכאלו במודלים שונים. האם המסעדות יאלצו להתחרות במי שמאכילים אותן? חברות המשלוחים? 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

השקעות

ילדים, נגמר לנו הכסף

ב-2021 צעירים רבים החליטו לעזוב את העבודה, כי נו…רובין הוד, אפליקצית ההשקעות תדאג להם. עכשיו הבועה מתפוצצת.

אפליקצית ההשקעות Robinhood הייתה הגיבור של השנה שעברה אך כעת, היא מדווחת על נטישה המונית של צעירים ולפי נתוני CNBC, מעל 1.5 מיליון משתמשים נטשו ברבעון האחרון.

הצעירים חשבו שאי אפשר לטעות, כל מניה היא דבר בטוח והקריפטו רק ימשיך לצבור ולצבור כסף עבורם. הבורסה אדומה, המניות יורדות ללא קשר לדוחות של טסלה, אפל ואחרות.

החיים הם מעגליים, מה שעולה יורד ולהיפך וגם, פראיירים לא מתים, הם מתחלפים. צעירים רבים חווים בפעם הראשונה את ההפסד, התקשורת ממשיכה להפחיד והשילוב מסוכן. רבים יפסידו המון כסף, אחרים ילמדו לקח, אבל השאלה הגדולה היא: האם הם יקחו את כולנו איתם?

בינתיים המניה צנחה ב-34% בינואר בלבד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עסקים

אהבה זה כואב אבל, רווחי.

השנה האחרונה לוותה בהרבה משברים וכאבי לב. הרבה פרידות קרו וזו שנת שיא לחיפוש המונח: “איך להתגבר על פרידה”.

אז שברון לב, מסתבר זה ביזנס מעולה, כאשר הממוצע לכל שבורי הלב הוא כ-1,500 דולר ברחמים עצמיים. אלו כוללים, בגדים, בילויים, שתיה, נסיעות “לנקות את הראש”, אוכל מנחם, מעבר דירה וכמובן, מלא שטויות ביום הרווקים הסיני.

שלא ישתמע שאנחנו אומרים לכם לגרום לפרידות, או לנצל את כאב ליבם של אנשים תמימים אבל הי, יש פה ביזנס.

שירותי קונסיירז’ שעוזרים לפרודים לארוז, לאתר דירה, להתמקם מחדש בשכונה אחרת. מלון שמציע זיכוי מלא לזוגות שמתגרשים בתוך שנה. חברת אירועים שחוגגת את הפרידה.
מה עם שירות שמגיע, אוסף את כל המוצרים של האקס, מוכר אותם ושולח בחזרה צ’ק?

שירותי אוכל מנחם? שירות מגורים למי שרק רוצים לברוח ולא לראות את בני הזוג יותר? זה לא הוסטל אם זה כולל מלא גלידה לנחם אתכם. גם שירות לתמיכה, מישהו לדבר איתו יכול להיות עסק חיובי. יש לכם עוד רעיונות? נשמח לשמוע.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

קצת כיף ולשכוח מכל השאר 🙂

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

גם לחברים שלכם מגיע לדעת
אם הגעתם עד לכאן כנראה שנהנתם מהניוזלטר שלנו.
להרשמה לחצו כאן
למה שלא תפרגנו לחברים שלכם גם ותספרו להם עלינו? 🙂

שתפו אותם בלינק הבא: https://bit.ly/2YG2XhB 
או לחצו על התמונה 👇🏻👇🏻👇🏻

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp