fbpx

האינטרנט החדש כבר כאן

שישי שמח לכולם ומהדורה נוספת נוחתת אצלכם בתיבת המייל. פייסבוק מתאמצת, מחפשי עבודה או מחפשי שלווה וגם מה הטיפים של מיליארדרים מצליחים?

מה לא נכנס לניוזלטר שלנו?
מאסק עורך הצבעה בטוויטר, החלל כבר פה, והאם החברות הגדולות מתחילות לפחד מיוצרי תוכן קטנים?

קחו את החיים בקלות והפעם, אל תפספסו את כל החלק הכיפי למטה. בעיקר שווה לכם לבדוק את הסימולטור של האבנים.

ניוזלטר ישראלי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

רשתות
אפשר להגיד הכל, כמעט 

פייסבוק ממשיכה לחטוף אבל עושה מאמצים להוריד את הכעס והשנאה. יוטיוב מצטרפת אליה. האם אנחנו בדרך לרשת מנומסת יותר? פוליטיקלי קורקט עדין או שזו באמת הדרך להתקדם?

מה הסיפור?
פייסבוק הודיעה כי החל מינואר 2022 היא תסיר את האפשרות לטרגט תחומי עניין כמו בריאות, דת, נטייה מינית, שיוך פוליטי ועוד. דוגמאות לכך הן שלא יהיה ניתן לטרגט אנשים עם תחומי עניין כמו נישואים חד-מיניים או חגים יהודיים.

על מה מדברים פה?
הגיע הזמן לעצור את השנאה ברשתות ותחומי העניין האלו היוו מקור קל להשפעה. מודעות מטורגטות היטב ידעו להצית שיח כועס ואלים, כזה שמתסיס את הצד השני ובכך מעורר המון תגובות, מעורבות אורגנית וחשיפה רחבה יותר למסרים. נכון, סקס מוכר אבל גם שנאה וכעס. אמנם זו ההזדמנות או ההתחלה של פייסבוק (סורי, Meta) אבל גם יוטיוב עושה שינויי משמעותי ומסירה את כפתור הדיסלייק, או לפחות מתחילה להתנסות עם זה.

ומה עוד?
יוטיוב דיווחה כי כפתור הדיסלייק כמו גם מספר גבוה של הקלקות עודדו צופים להשאיר גם תגובות שליליות.

פייסבוק מנסה להתמודד עם העובדה שפרסומות שנאה מהוות מקור הכנסה יציב אך יש לכך השפעות. יוטיוב מנסה למנוע מטרולים פשוט להתלבש ולגרום לנזק שלילי, בעיקר עבור יוצרים קטנים.

מעניין לדעת
הנה רעיון, אולי במקום להסיר כפתורים, היינו מעודדים תגובות חיוביות, הערות בונות, אולי היינו מסלקים את השונאים במקום להתחבא?

אנחנו מאמינים שתמיד יש מקום לדיון חיובי ומה לעשות, בלי שלילי, אין חיובי. ביקורת בונה, היעדר שיפוטיות ועזרה לזולת. אולי דווקא הרשתות צריכות לחשוב איך להפיץ את אלו במקום סתם להסתיר כדי להמשיך לייצר כסף, אולי.

נשמח לשמוע מה דעתכם בנושא – מוזמנים לענות למייל הזה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

ניהול

86% מהמיליארדים…

86% מכל המיליארדרים שבנו אימפריות פועלים באופן דומה. מה הם עושים ומה אפשר ללמוד מהם?

ניהול מבוזר עם צוות קטן – לראות את המצב, לבחור את האנשים הנכונים לתפקידים הנכונים ולדאוג שהוראות יורדות למטה בארגון. וורן באפט מנהל מיליארדים עם 25 עובדים במטה.

לגנוב ולשכפל – אל תרימו גבה, ראינו אתכם. אומרים שהעתקה זו חנופה ואם תראו מה אפשר ללמוד מאחרים, לפתח טוב יותר, מהר יותר, יש לכם עסק.

אל תטבעו בתוך דאטה – כל מה שלא נמדד, לא קיים זה נכון, אבל האם מודדים הכל? נסו לבחור בקפידה את המדדים, לזרוק את כל מה שלא מהותי ומעבר לכך, כמה שיותר פשוט. זכרו, פשוט עובד טוב יותר. קל לצוות להבין, קל למדוד, קל לשפר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

תעסוקה

זה לא לתמיד, זה לבנתיים

המחסור בעובדים מורגש בכל העולם כמעט בכל הענפים. הכסף זול, כולם משקיעים במניות וקריפטו ובכלל, למה צריך לעבוד אה?

במהלך הקורונה, עובדים רבים החלו לחשב מסלול מחדש ורבים הבינו שאין להם שום כוונה לשבת יותר במשרד או לעשות עבודה שאינם אוהבים. מאות אלפי עובדים השאירו את המפתחות והתפטרו מתוך הבנה או תחושה שיהיה בסדר.

כך נולד המושג The Great Resignation על משקל השפל הכלכלי הגדול שפקד את ארה”ב ב-1929. כעת המושג הזה עובר עוד גלגול ויש שמכנים אותו The Great consideration – תקופה בה אנשים עזבו, מרוויחים כסף ומתלבטים איך החיים שלהם יראו בעתיד.

שוק התעסוקה עובר גלגולים אדירים, מקצועות נעלמים, אחרים נולדים ובינתיים, בין לבין, אוכלוסיה שלמה חושבת מה הלאה. כל עוד החגיגה ממשיכה והכסף זול, יהיה אחלה. אבל, ונקווה שזה לא יקרה באופן קיצוני, משבר עלול לרסק למיליוני אנשים את החלום ולשלוח אותם לתעסוקה שהיום נראית להם לא הגיונית.

נכון, זה זמן להתנסות, אך זה גם זמן להתכונן לימים קשים שעוד עלולים להגיע. זהו זמן לצבור ידע, נכסים, להיות יעילים ולא פזרנים מדי.

עובדים על משהו? ספרו לנו, אולי נוכל לעזור.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

קצת כיף ולשכוח מכל השאר 🙂

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

גם לחברים שלכם מגיע לדעת
אם הגעתם עד לכאן כנראה שנהנתם מהניוזלטר שלנו.
להרשמה לחצו כאן
למה שלא תפרגנו לחברים שלכם גם ותספרו להם עלינו? 🙂

שתפו אותם בלינק הבא: https://bit.ly/2YG2XhB 
או לחצו על התמונה 👇🏻👇🏻👇🏻

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp